Герб Новоархангельського району


Земельні питання

Завантажити Зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО.


Кабмін з 1 жовтня запроваджує пілотний проект щодо запровадження принципу екстериторіальності при затвердженні проектів землеустрою.

Кабінет міністрів України з 1 жовтня 2016 року запроваджує пілотний проект щодо запровадження принципу екстериторіальності при затвердженні проектів землеустрою, який передбачатиме випадкове визначення територіального органу Державної служби геодезії, картографії та кадастру, уповноваженого затвердити проект.

Згідно з постановою уряду від 31 серпня № 580, опублікованою в газеті “Урядовий кур’єр”, підсумки проекту буде підбито 1 березня 2017 року. У документі йдеться, що розробник затвердження проекту землеустрою подає оригінал проекту в територіальний орган Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки. Потім система електронного документообігу Держгеокадастру у випадковому порядку визначає територіальний орган, який погоджуватиме проект землеустрою. Також у випадковому порядку будуть обрані співробітники тероргану, які розглядатимуть проект. Як повідомляв УНІАН, у вересні Держгеокадастр провів тестування системи електронних земельних аукціонів, яка після законодавчого затвердження повинна зробити земельні торги більш прозорими.

Так за перше півріччя 2016 року органи Держгеокадастру провели 510 земельних торгів з продажу прав оренди земельних ділянок загальною площею 10,6 тис. га. Це майже удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року, протягом якого через аукціони було реалізовано права оренди земельних ділянок площею 5,5 тис. га.

Джерело: http://economics.unian.ua/agro/1527903-proekti-zemleustroyu-v-ukrajini-pogodjuvatimut-po-novomu.html


Кіровоградщина під загрозою опустелювання

17 червня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами. Деградація земель та опустелювання вже давно набули глобального виміру та є одними з найбільших викликів для сталого розвитку людства,спричиняючи серйозні проблеми як екологічного, так і соціально-економічного характеру, включаючи голод та вимушену міграцію населення.

• Щорічно людство втрачає 12 мільйонів гектарів земель та 75 мільярдів тонн родючих ґрунтів.

• На землях, які втрачаються щорічно, можна було б отримувати 20 млн. тонн зерна.

• Щохвилини в світі від голоду вмирає 16 осіб, з яких 12 дітей.

• Близько 40% населення земної кулі страждає від нестачі води.

• До 2030 року потреби у продовольстві, енергії та воді збільшаться щонайменше на 50,45 та 30 відсотків.

Для консолідації світових зусиль у подаванні цих проблем 17 червня 1994 року в м. Париж було прийнято Конвенцію Організації Об’єднаних Націй про боротьби з опустелюванням у тих країнах, що потерпають від серйозної посухи та деградації земель під впливом природних чи антропогенних чинників.

Саме тому сторонами Конвенції на сьогодні є 193 країни світу, у тому числі і ті, на території яких природні пустелі взагалі відсутні.

Землі України також зазнають впливу деградаційних процесів, серед яких найбільш масштабними є ерозія (близько 57,5% земель країни), забруднення (близько 20% земель країни), підтоплення території (близько 12% земель країни). Щорічно фіксується близько 23 тисяч одиниць зсувів. Кількість підземних і поверхневих карстопроявів становить близько 27 тисяч.

Причини такої ситуації мають комплексний характер та історичні передумови.

Кіровоградська область за площею та біопродуктивним потенціалом земельного фонду є однією з провідних областей країни.

Так, земельний фонд Кіровоградщини складає близько 2,5 млн га, з них понад 2 млн га, або 82,8 відсотка займають сільськогосподарські угіддя. З яких: рілля – 86,8 відсотка, багаторічні насадження – 1,2, сіножаті – 1,2 та пасовища – 10,8 відсотка.

Натепер у Кіровоградській області завершено перерозподіл земель запасу і резервного фонду. В результаті чого в приватній власності знаходиться близько 1,5 млн. га сільськогосподарських угідь – 73,4% від їх загальної площі, в тому числі і орних земель – 83,4%.

Зокрема, в державній власності залишається більше ніж півмвмільйона га сільськогосподарських земель, в тому числі орних земель – 285,4 тис. га. В комунальній власності – 2,4 тис. га сільськогосподарських угідь, з них 2,2 тис.га орних земель.

Сільськогосподарська освоєність Кіровоградщини – надзвичайно висока, порівняно з земельними фондами України та провідних держав світу. Так, якщо освоєність країн Європи складає в середньому 53-65%, в України – понад 70%, то в Кіровоградській області цей показник досяг 82,6%.

Наслідком такої високої господарської освоєності земельного фонду спостерігається прогресуюча деградація земель, що створює загрозу екологічній безпеці області.

Крім того, надмірне навантаження на земельні угіддя спричинило активізацію розвитку негативних процесів, серед яких особливої сили набули ерозійні. До такого стану призвело нехтування питаннями екологічної придатності земель для використання певних сільськогосподарських культур, зокрема, необґрунтоване збільшення площ просапних культур.

І вже на сьогодні, у деяких районах Кіровоградщини розораність сільськогосподарських угідь сягнула понад 90 відсотків. Крім того, через ерозійні процеси площа ярів перевищує 3,5 тис. га, а площа деградованих та малопродуктивних земель склала 270 тис. га.

Починаючи з 1993 року, у ґрунтах України на 75 % площі сільськогосподарських угідь склався негативний баланс гумусу, який у 2-3 рази перевищує допустиму норму. Як і в інших областях України, у Кіровоградській області процес втрати гумусності прогресує.


Прес-служба Головного управління

Держгеокадастру у Кіровоградській області
Завантажити Інформація, станом на 28.12.2015, про земельні ділянки у Новоархангельському районі, які можуть бути надані у власність учасникам АТО.

Завантажити Інформація, станом на 07.11.2015, про земельні ділянки у Новоархангельському районі, які можуть бути надані у власність учасникам АТО.

Завантажити Інформація, станом на 24.06.2015, про земельні ділянки у Новоархангельському районі, які можуть бути надані у власність учасникам АТО.

______________


17 грудня 2015 року

Відділ Держгеокадастру у Новоархангельському районі Кіровоградської області інформує, що на офіційному веб–сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру http://map.land.gov.ua (у розділі «Публічна кадастрова карта») працює електронний сервіс замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Сервіс дозволяє здійснювати оплату послуги за допомогою електронного платіжного засобу та замовити одержання витягу у будь-якому зручному для вас центрі надання адміністративних послуг.

______________

Шевчук С.Г. - розробка WEB-сторiнки